خبرها را با تلفن و ایمیل به ما برسانید.
غلامعلی صمیمی: تلفن ۰۹۱۳۱۵۲۶۰۴۵ (ایمیلsamimi2008@yahoo.com) -- مصطفی مراد: تلفن ۰۹۱۳۴۵۱۶۹۵۴ (ایمیلe.mostafa_morad@yahoo.com)
مدیر سایت: ایمیلmalekims@yahoo.com(مالکی)

آمار سایت

 كل مطالب:

 بازدیدهای امروز:
 بازدیدهای دیروز:
 بازدیدهای این ماه:
 بازدیدهای ماه قبل:
 كل بازدیدها:
flag counter
برای اولین بار رخ داد؛

"زنگوله بال" جلوی دوربین محیط زیست اصفهان

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴

برای اولین بار در استان اصفهان از پرنده زنگوله بال در شهرستان نایین تصویر برداری شد.
 
به گزارش ایمنا، حسین اكبری، رییس اداره حفاظت محیط زیست نایین، اعلام كرد: برای اولین بار در شرایط طبیعی از زنگوله بال در استان اصفهان و در محدوده چوپانان و مجاورت پناهگاه حیات وحش عباس آباد تصویربرداری شد.
این تصویر برداری از حیات وحش بسیار ناگهانی اتفاق افتاد، هنگامی که كارشناس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین و مسئول منطقه عباس آباد در حال پایش های زیست محیطی بود، توانست در پدیده ای نادر تعدادی هوبره و تعداد ۳ قطعه زنگوله بال را با یكدیگر در یكی از مزارع چوپانان مشاهده و از آنها عكسبرداری نماید. این عکسبرداری توسط مهدی جلالپور انجام گرفت.
زنگوله بال در زمره پرندگان حمایت شده محسوب می شود و شكار غیرمجاز، تخریب زیستگاه ها، تغییرات آب و هوا و خشكسالی های مستمر از عوامل تهدید این پرنده به شمار می رود.
گفتنی است، محتاط بودن بیش از حد این پرنده مشاهده آن را دشوار می سازد و پروازش خیلی سریع است و به سهولت می دود و هنگام مخفی شدن قوز کرده و روی زمین پهن می شود. بال زدن پرنده نر، سریع و توام با صدایی سوت مانند است. جمعیت زنگوله‌بال‌ها به دلیل نابودی محدوده زیستی و تولید مثل رو به‌ کاهش است و در وضعیت نزدیک به تهدید نسل قرار گرفته‌اند.
() نظرات
  موضوع: محیط زیست ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 دی 1395 ساعت 04:31 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
۱۶ آذرماه ۱۳۸۹
روز اثبات وجود یوز در زیستگاه
حیات وحش عباس آباد

یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش عباس آباد

[ آنلاین:  ]